NLV25T-100J-EFD
Mfr.Part #:
NLV25T-100J-EFD
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1008(2520 Metric) SMD/SMT 10 µH 5 % 155 mA 3.5 Ω
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.9 mm
Length2.4892 mm
Width2 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1008
Case Code (Metric)2520
Resistance3.5 Ω
Composition(Kit Type)Wirewound
Height1.8 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
RatingsAEC-Q200
Self Resonant Frequency33 MHz
TypeWirewound
Q Factor25
Current Rating155 mA
DC Resistance (DCR)3.5 Ω
Test Frequency2.52 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingUnshielded
Inductance10 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance5 %
Max DC Current155 mA